Fejléc

2023.március 14. (hétfő) 20:00
Nevezési pontok
Zárt zsűrizés:
2023. március 17-18. (Sormás, István Parkhotel)
Eredményhirdetés:
2023. április 1. (Sormás, István Parkhotel)
Versenyszabályzat letöltése
Nevezési lap letöltése
find us on facebook

A versenyről

Nevezési határidő:
2023.március 14. (hétfő) 20:00
Nevezési pontok
Zárt zsűrizés:
2023. március 17-18. (Sormás, István Parkhotel)
Eredményhirdetés:
2023. április 1. (Sormás, István Parkhotel)
V. Pannónia Párlatverseny 2023
I. Kárpát-medencei körtepálinka és párlatverseny

Az egyesület céljai

1. A pálinkafőzés magyarországi hagyományainak, értékeinek megőrzése, folyamatos ápolása az Európai Unió jogrendjével és a Magyar Pálinkatörvénnyel összhangban, annak elősegítése, hogy a pálinkafőzés hosszú távon megőrizze a benne rejlő értékeket.

2. Országos, regionális és határon átnyúló pálinka és párlatversenyek, szakmai találkozók szervezése, lebonyolítása.

3. A pálinkafőzés, valamint a kulturált pálinkafogyasztás népszerűsítése az egyesület, valamint a vele együttműködő szervezetek, önkormányzatok által megrendezésre kerülő szakmai, vagy gasztronómiai rendezvények, előadások és tanfolyamok kapcsán.

4. Támogatjuk az otthon, illetve bérfőzdében készült pálinkafőzést, és minden olyan tradicionális pálinkakészítő eljárások értékeinek bemutatását, oktatását, hirdetését, mellyel kiaknázható minden olyan idegenforgalmi, kereskedelmi és propaganda lehetőség, melyek hűen szolgálják az egyesület által megbecsült értékeket.

5. A minőségi pálinkakészítés érdekében a hagyományos eljárásokon túlmutató új, vagy a tradicionálistól eltérő technológiák kutatása és megismertetése.

Cél szerinti besorolása

kulturális és információs, kommunikációs tevékenység (pl. helyi tömegkommunikáció, művészeti tevékenység, kulturális örökség megőrzése, közgyűjtemény, kiadás, épített környezett védelme, népművészet, hagyományőrzés, közművelődés, kisebbségi, nemzetiségi kultúra ápolása)